4 nasze ulubione książki do czytania przed snem.

Wielokrotnie zapytano mnie, co czytam D na dobranoc i jak to jest, że tak małe dziecko spokojnie leży, słuchając bajek.

W związku z tym postanowiłam zrobić zestawienie 4 naszych ulubionych wieczornych czytanek.


Miejsce4

„Lokomotywa i inne wiersze” - Julian Tuwim Moim zdaniem idealne na rozpoczęcie przygody z wieczornym czytaniem. Utwory są krótkie, dźwięczne i w sam raz dla niecierpliwego malucha. Książeczka jest formatu kieszonkowego w twardej oprawie z papierowymi stronami.


 

Miejsce 3


Najpiękniejsze wiersze dla dzieci” - Jan Brzechwa

   

Zbiór popularnych wierszy i rymowanek dla dzieci różnej długości. Na każdej stronie piękne ilustracje. Format A5, miękka oprawa i papierowe strony.Miejsce 2

„Poznaje kolory” - Urszula kozłowska.

Muszę przyznać, że D. pokochał tę książkę. Idealna dla maluchów ze względu na twardą oprawę i strony więc dziecko jej nie podrze. Rymowana o powieść o małej owieczce, która szuka mamy. Każda strona to 2 zwrotki opowiadające poszukiwaniach owczej mamy i jednym kolorze. Książka zabiera we wspaniały świat zwierząt i roślin. Mało tekstu, dużo ilustracji i przyjemna forma nauki kolorów.
Miejsce 1

„Bajki na dobranoc” - Różni autorzy.

26 dosyć długich bajek z różnych stron świata. Moim zdaniem bajki nadają się dla nieco starszych dzieci lub takich które, potrafią cierpliwie słuchać. Jest to ulubiona książka D. Uwielbia, gdy mu ją czytam. Znajdują się tam popularne bajki jak „Czerwony Kapturek”, „O wilku i 7 koźlątkach”, ale też bajki mniej znane na przykład Japońska bajka „Małpa i krab” . Dzięki tej książce poznałam bajki inne niż te, które czytałam w dzieciństwie.


Dla tych rodziców, którzy dopiero zaczynają wprowadzać w wieczorny rytuał u swoich dzieci, polecam krótkie rymowanki, bajeczki lub wierszyki a dopiero stopniowo coraz dłuższe. Niech nie zniechęci was to, że maluch nie od razu zainteresuje się słuchaniem i pamiętajcie, to co dla was jest naturalne, dla waszych dzieci często jest nowym, ekscytującym wydarzeniem.
Miłego czytania.

Miłego czytania :)
Komentarze

  1. My przygodę czytelniczą rozpoczęliśmy od... Kryminałów :) serio jak syn był niemowlakiem uspokajał się przy kryminałach,😀 potem przeszliśmy do wierszy

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

A co Ty o tym myślisz?