Staś, Jagoda, a może Nicole?

                         Wybór imienia dla dziecka... być może czeka Cię to za kilka miesięcy, jesteś na etapie przeglądania księgi imion lub dopiero planujesz powiększenie rodziny. Bez względu na, to kiedy staniesz przed tym wyborem, mogę zagwarantować jedno, nie będzie tak łatwo, jak się wydaje. Dlaczego?

Najpierw wszyscy będą doradzać i przekonywać, że imię, które oni proponują, jest lepsze, ładniejsze i bardziej dopasowane. Począwszy od rodziny, przez przyjaciół, znajomych aż do przypadkowej starszej pani w przychodni, której śp. mąż miał na imię Zenek i był dobrym człowiekiem. Zdasz sobie też sprawę, jak wiele pozornie zwyczajnych imion, źle Ci się kojarzy, a nawet jeśli nie tobie to twojemu partnerowi. Maciuś to całkiem fajne imię? Jasne, jeśli tylko twojemu lubemu nie kojarzy się z nielubianym ex siostry. Później przeanalizujesz imiona dzieci w bliższej i dalszej rodzinie oraz gronie najbliższych znajomych... i uwierz, nie będziesz chciała nazwać syna Wojtuś, gdy przypomnisz sobie, że syn kuzynki nosi to imię. Tysiąc razy zastanowisz się, czy imię pasuje do nazwiska, by usłyszeć od partnera, że nie nazwie syna Oliwier, Bartek czy Błażej. Gdy już dojdziecie do porozumienia, wcale nie będzie łatwiej, bo jakiego imienia nie wybierzecie, zawsze będzie źle.

Zdecydowaliście się na klasycznego Jana? Nie zdziw się, jeśli usłyszysz, że to obciach i krzywdzisz dziecko. Coś bardziej popularnego? Pewnie dowiesz się, że idziesz za modą, a twoja córka będzie 6 Alicją w klasie. Wybraliście nietypowe imię? To na pewno znaczy, że na siłę chcecie dodać swojemu dziecku wyjątkowości. Zagraniczne imię? Cóż jako matka chłopca o imieniu Dennis wiele razy usłyszałam, że tylko patologia nadaje takie imiona swoim dzieciom.


Cokolwiek będzie się działo, pamiętaj, to WASZ WYBÓR i tylko wasz! Uwierz, jeśli dasz się przekonać do imienia, którego nie jesteś pewna, to będziesz się wkurzać przez resztę życia.

          

Komentarze

  1. Dennis - ładne imię :). Ja stawiam jednak na klasykę, która zawsze będzie pasować - czy to maluszkowi czy dorosłej osobie. Poza tym mamy trudne nazwisko, więc nie chcieliśmy dodatkowo komplikować imionami ;). Także jest Julia i Szymon. Ponadczasowo.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. imię było bo inne gdyby nie to ze mieszkamy w uk. Bardzo zależało nam żeby bez względy na to czy będziemy w Anglii czy w Polsce imię wymawiało i pisało się tak sama. Niestety przy klasycznych imionach pisownia zmienia się wraz z państwem a tłumaczenie każdemu jak wymawia się dane imię to nic przyjemnego :P

      Usuń

Prześlij komentarz

A co Ty o tym myślisz?